Prawie 1000 miejscowości w 13 obwodach bez prądu i nieprzejezdne ulice. Takie są skutki śnieżyc , które w zeszły weekend nawiedziły zachodnią Ukrainę – informuje ENEX.

Według Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy 988 miejscowości zostało pozbawionych prądu w wyniku potężnej śnieżycy, która nawiedziła Ukrainę w dniach, 12-13 listopada.

Najbardziej z powodu przejścia burzy śnieżnej ucierpiały obwody chmielnicki, czerniowiecki, iwanofrankowski, lwowski, rówieński, tarnopolski oraz żytomierski, gdzie spadło nawet do 50 cm śniegu. Silny wiatr w połączeniu z ciężkim śniegiem zerwał lub uszkodził wiele linii energetycznych. Sytuacja powoli wraca do normy, jednak nadal wiele osób pozostaje bez energii elektrycznej.

Zawieje i zamiecie śnieżne, wywołane silnym wiatrem, spowodowały znaczne utrudnienia na drogach regionu, zwłaszcza w obwodach iwanofrankowskim i lwowskim. Ogromne korki powstały na drodze prowadzącej z Iwano-Frankowska do Lwowa oraz ze Lwowa do przejść na granicy z Polską.

Podobna sytuacja panowała także w największych miastach regionu, między innymi Lwowie i Tarnopolu, osoby, które postanowiły przesiąść się z samochodów do pojazdów komunikacji miejskiej, musiały liczyć się z opóźnieniami, a także z ograniczonym dostępem do pojazdów.

Służby drogowe ostrzegają i zalecają zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w najbliższe dni.

14.11.2016 14:37