Jeżeli jesteś „nocnym markiem”, a niska temperatura nie stanowi dla Ciebie żadnego problemu, to mamy dla Ciebie wspaniałą pracę. Jeden z hoteli w Rovaniemi w Finlandii poszukuje sezonowego pracownika, który będzie polował na zorze polarne. Nie jest wymagane doświadczenie, ale kandydaci na to stanowisko nie będą spać przez cała noc, by na bieżąco informować gości o zjawiskach pogodowych.

Według opisu stanowiska pracy, łowca zórz polarnych powinien być dyspozycyjny w godzinach 23:00-06:30. Pracownik musi wiedzieć, czym jest i jak wygląda zorza polarna oraz świetnie mówić po angielsku. Hotel nie zapewnia jednak dalszego zatrudnienia, a wynagrodzenie będzie uzależnione od stopnia doświadczenia kandydata – pisze ENEX.

Termin składania CV już co prawda minął (ostatnie oferty spłynęły 11 września), ale szczęśliwy wybrany pracownik uda do fińskiego hotelu dopiero w grudniu. Spędzi w Finlandii około 3-6 miesięcy.

Kilka lat temu internauci aktywnie dyskutowali o wymarzonej pracy: opiekuna niedźwiedzia. Chińskie Centrum Badań Pand Gigantycznych poszukiwano konserwatora, który dbałby o te miłe zwierzątka. Nawiasem mówiąc, mamy dobre wiadomości dla miłośników pand: ostatnio zwierzęta te zostały wyłączone z listy gatunków zagrożonych.

15.09.2016 02:23