W przepięknej scenerii przypominającej, o co toczy się gra w kwestii globalnego ocieplenia, uznany włoski kompozytor i pianista przekazuje koncert całego życia – grając na fortepianie na niewielkiej pływającej platformie z lodowca, który rozsypał się wokół niego.

Ludovico Einaudi wykonał „Elegię na Arktyce,” kawałek napisany specjalnie na tę okazję, na lodowcu Wahlenbergbreen na Svalbardzie w Norwegii.

„Będąc tutaj było to dla mnie wielkie przeżycie. Mogłem zobaczyć czystość i delikatność tego obszaru na własne oczy, a interpretacja tej piosenki była możliwa do odtworzenia na najlepszej scenie” – podkreśla Einaudi w komunikacie prasowym Greenpeace. „Ważne jest, abyśmy zrozumieli znaczenie Arktyki, zatrzymać proces niszczenia i chronić go” – dodaje.

Greenpeace dostarczyło fortepian z do Norwegii, gdzie udał się na pokładzie Arctic Sunrise, jeden z okrętów organizacji, na lodowiec.

Data zagrania Einaudiego nie jest przypadkowa. W tym tygodniu delegaci na spotkaniu Komisji OSPAR na Tenerife, w Hiszpanii, mają możliwość podjęcia ważnego kroku w ochronie środowiska Arktyki.

22.06.2016 02:38