Zaledwie dwa dni cieszyliśmy się słońcem, którego tej zimy tak nam brakowało. Niestety, od jutra pogoda znów się popsuje, bo przeważać będą chmury, dodatkowo zrobi się zimno, zwłaszcza we wschodnich regionach naszego kraju.
Przyczyną adwekcji bardzo zimnego powietrza będzie specyficzny rozkład ciśnienia pomiędzy wyżem znad wschodniego Atlantyku a niżem skandynawsko-rosyjskim. To doprowadzi w sobotę do napływu masy arktycznej, a w niedzielę trochę cieplejsze, polarnomorskiej.
Zachmurzenie zmienne
W sobotę, mimo, że znajdziemy się pod wpływem klina wyżowego, będziemy w wilgotnej masie powietrza. Mimo, iż poranek będzie względnie pogodny, w ciągu dnia rozwinie się sporo chmur kłębiastych i kłębiasto-warstwowych, a opady deszczu ze śniegiem i śniegu spodziewane są głównie na Pomorzu, Kujawach, Warmii, Podlasiu, północy Mazowsza oraz w rejonach górskich.
W niedzielę bardzo podobnie; na zachodzie oraz na Śląsku najwięcej chmur, z kolei na Pomorzu, Warmii, Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu pojawiać się będzie trochę przejaśnień. Głównie na południu, wschodzie oraz w centrum spodziewamy się przelotnych opadów śniegu, śniegu z deszczem, deszczu i krupy śnieżnej.
Zimny weekend
To będzie zimny koniec tygodnia. W sobotę w ciągu dnia spodziewamy się maksymalnie o 1-2 stopni na Podlasiu, 3-5 stopni w głębi kraju do 8-10 stopni na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, zachodzie Wielkopolski i Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni i północno-zachodni, umiarkowany.
W niedzielę od 2-3 stopni na północnym wschodzie do 4-6 stopni w centrum i 7-8 stopni na zachodzie i południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.
Uwaga! Weekendowe poranki będą zimne. W sobotę nad ranem na Podlasiu słupki rtęci mogą obniżyć się nawet do -8/-6 stopni!

17.03.2016 12:34