W ramach szóstego sezonu serialu „Game of Thrones” brytyjski artysta Simon Beck z kanału telewizyjnego Sky Atlantic utworzył ogromny śnieżny obraz, poświęcony jednej z najbardziej popularnej sagi rodzinnej.

Na obrazie, który pojawił się we francuskich Alpach, przedstawiono przerażającą głowę wilka – będącą symboliką jego domu. Beck ciężko pracował przez 13 godzin, a jego obraz składa się prawie z 65 tys. śladów stóp. Powierzchnia śniegu wykorzystywana do rysunku jest w przybliżeniu równa powierzchni 2,5 pól do piłki nożnej.

„Pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić, to podjąć decyzję – w którym kierunku obracać obraz i gdzie się go zacząć malować, aby mieć wystarczająco dużo miejsca” – wyjaśnia Beck na łamach filmu „Sky Atlantic”. „Drugi etap polega na starannym wykonaniu punktów pomiarowych na liniach, które przechodzą przez obraz. Gdy masz już wystarczająco dużo punktów pomiarowych, wtedy można je ze sobą połączyć” – dodaje.

Rysunek powstaje tylko i wyłącznie przy pomocy stóp artysty, który nie mógł skorzystać z nart i tylko w niewielkim stopniu wspomógł się kijami. Inne prace artysty wykonane w śniegu można zobaczyć na jego stronie internetowej.

09.03.2016 14:22