Około 5 marca miało dojść do przejściowego ocieplenia i nasze przewidywania znów sprawdzą się w stu procentach. W weekend, zwłaszcza na południu oraz w centrum słupki rtęci przekroczą 10 stopni, przy czym sobota – pod względem pogody – zapowiada się lepsza od niedzieli.
Sobota pogodna i ciepła
W sobotę od samego rana na wschodzie i północy powinno być pogodnie, ale na zachodzie oraz na południu będzie się już chmurzyć. W ciągu dnia zachmurzenie na ogół umiarkowane i duże, bez opadów, dopiero wieczorem przy granicy z Niemcami może słabo pokropić. Poranek z lekkim mrozem, głównie tam, gdzie będzie pogodnie, w ciągu dnia od 2-3 stopni na Podlasiu i wschodzie Warmii, 6-8 stopni na Pomorzu, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku, 9-10 stopni w głębi kraju do 11-13 stopni na Podkarpaciu i w Małopolsce. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni.
Niedziela z deszczem i śniegiem
W niedzielę nad zachodnie dzielnice znad Niemiec nasunie się płytki niż z frontem atmosferycznym. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu, o charakterze umiarkowanym, które pod koniec dnia na zachodzie zaczną przechodzić w deszcz ze śniegiem oraz śnieg. Najlepsza pogoda w niedzielę panować będzie na południu oraz w centrum. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 5-6 stopni na krańcach zachodnich oraz 11-13 stopni na południu, wschodzie oraz w dzielnicach centralnych. Wiatr południowy, umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny.

03.03.2016 12:39