Choć za pasem już marzec, a ferie powoli zbliżają się do końca, warunki narciarskie w górach pozostają niezłe. W najbliższym czasie sytuacja niewiele się zmieni, bowiem spodziewamy się kontynuacji ochłodzenia, co pozwoli na dośnieżanie stoków.
Sudety
Jeżeli planujesz w weekend wybrać się na wypad na narty w Sudety, radzimy Karpacz i Zieleniec. Leży tam około pół metra białego puchu, a warunki narciarskie oceniane są jako dobre. W Świeradowie Zdroju czy Kamienicy jeździ się już o wiele gorzej, ponieważ pokrywa śnieżna waha się zaledwie w granicach 15-30 cm. W Szklarskiej Porębie, Jakuszycach, Lądku Zdroju, Karłowie czy Międzygórzu wiele stoków jest nieczynnych z powodu braku śniegu.
Beskid Śląski
Więcej śniegu niż w Sudetach leży w Beskidzie Śląskim. Bardzo dobre warunki narciarskie panują w Szczyrku i Wiśle, gdzie możemy liczyć na 70 cm śniegu. W Instebnej, Ustroniu czy Brennej jeździ się zdecydowanie gorzej; śniegu na trasach jest do 50 cm, ale z uwagi na słaby gatunek warunki narciarski są oceniane jako dobre lub dostateczne.
Tatry i Podhale
Na narty najlepiej udać się na Podhale i Tatry, gdzie śniegu mamy pod dostatkiem, a stoki są świetnie przygotowane dla miłośników sportów zimowych. W Bukowinie Tatrzańskiej, Czarnej Górze, Zakopanem czy Poroninie możemy liczyć nawet do metr białego puchu. W Jurgowie leży co prawda 150 cm śniegu, lecz dodatnie temperatury sprawiają, iż śnieg jest mokry, przez co warunki na trasach są dużo gorsze.
Beskid Sądecki
Jeśli chcecie odwiedzić Beskid Sądecki i skorzystać z uroków zimy, to warto się udać do Tylicza, Muszyny i Krynicy; leży tam do 60-80 cm śniegu, a warunki narciarskie oceniane są jako bardzo dobre. Gorzej jest w Piwnicznej, gdzie za sprawą odwilży śnieg jest jedynie na niektórych stokach, a warunki są trudne.
Podkarpacie i Bieszczady
W Bieszczadach panują trudne warunki do jazdy. W Ustrzykach Dolnych leży od 10 do 90 cm śniegu, ale na wielu trasach narciarskich widać prześwity traw, a gatunek śniegu z pewnością nie sprzyja narciarzom. Na Podkarpaciu jedynie w Gogołowie mamy 80 cm białego puchu, ale i tam warunki do uprawiania sportów zimowych nie są łatwe.

25.02.2016 18:42