Ukrainiec i nastolatek zginęli po zejściu lawiny śnieżnej, która porwała narciarzy w Alpach Francuskich, w tym grupę dzieci w wieku szkolnym. Pięć osób uznano za osoby zaginione – donosi AFP.

Lawina zstąpiła w środę około godziny 16:00 na stoku w ośrodku narciarskim Les Deux Alpes, w Isère. Lokalny burmistrz Pierre Balme powiedział, że w tym samym czasie na zamkniętym stoku byli narciarze.

14-letni uczeń zmarł, a u trzech innych zauważono zatrzymanie akcji serca. Wśród ofiar, która nie była związana z grupą dzieci, jest Ukrainiec. Nauczyciela znaleziono nieprzytomnego pod zwałami śniegu, a pięcioro uczniów brakuje.

Lokalna gazeta Le Dauphine poinformowała, że liczba ofiar ” jest zagrożona poważnym wzrostem”, choć nie zostało to jeszcze potwierdzone.

Na miejsce tragedii wysłano trzydziestu policjantów i helikopter. Francuskie źródła donoszą, że poszkodowani to uczniowie szkoły Saint-Exupéry de Lyon w środkowej Francji.

W tym roku w Alpach Francuskich wskutek zejścia śnieżnych lawin zginęły cztery osoby. W ostatnich dniach odnotowano opady śniegu, zwiększając tym samym ryzyko samoistnego zejścia lawin. Władze wzywają uprawiających sporty zimowe do podjęcia niezbędnych środków ostrożności, aby nie narazić swojego życia na niebezpieczeństwo.

13.01.2016 18:39