Bardzo zimny wyż skandynawsko-rosyjski na razie nie zamierza odpuścić, wręcz przeciwnie – niebawem zrobi się jeszcze zimniej, a szczyt chłodu przypadnie tradycyjnie na weekend. Mimo, że koniec tygodnia przyniesie sporo pogodnego nieba, na temperatury będziemy mocno zarzekać.
Sobota słoneczna, z niewielkim śniegiem na wschodzie, południu i zachodzie
W sobotę od rana na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, zachodzie i południu Wielkopolski, na Śląsku i w zachodniej Małopolsce sporo chmur i miejscami słabe opady śniegu, w ciągu dnia stopniowo zanikające. Na pozostałym obszarze od rana na ogół słonecznie, chociaż gdzieniegdzie na wschodzie chmur więcej i lokalnie przelotne opady śniegu. W ciągu dnia miejsc z przejaśnieniami i rozpogodzeniami będzie przybywać, do końca dnia tylko na krańcach zachodnich i południowych pochmurno.
Niedziela bez opadów
W niedzielę na Pomorzu, Warmii, Podlasiu, Mazowszu, Kujawach oraz Lubelszczyźnie powinno być bardzo dużo słońca, niebo bezchmurne. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, ale nigdzie nie będzie padać, nie spodziewamy się także mgieł. To oznacza, że warunki drogowe będą sprzyjać powrotom z przedłużonego weekendu.
Bardzo mroźno
Sobotni poranek z bardzo dużym, ponad 10-ciostopniowym mrozem w północnych, wschodnich i centralnych regionach naszego kraju. W dzień przewidujemy od -10 stopni na Suwalszczyźnie, -8/-6 stopni na Pomorzu, Kujawach, w centrum, na Warmii i Lubelszczyźnie, -5/-3 stopnie na Pomorzu Zachodnim, w Wielkopolsce, na Górnym Śląsku, w Małopolsce i Podkarpaciu do -2-0 stopni C na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, zwiększający odczucie chłodu, z kierunków wschodnich.
W niedzielę w dzień od -11, -10 stopni na Podlasiu, Warmii i miejscami na Pomorzu Gdańskim, -9/-7 stopni w głębi kraju do -6/-4 stopni na południu. Wiatr ze wschodu, umiarkowany.

31.12.2015 12:22