Najwyraźniej niedobrym pomysłem było zaparkowanie pociągu na moście podczas wietrznej pogody – wynika ze zdjęć opublikowanych przez władze Teksasu.

Departament Policji Lufkin opublikował na Facebooku zdjęcia, pokazując, jak dziesiątki wagonów zostało zdmuchniętych z torów przez wiatr o sile 64 km/h.

„Teksański Departament Transportu poinformował, że przez kilka godzin wiatr zdmuchnął w sumie 64 wagony z torów z Loop 287 w niedzielę wczesnym rankiem” – donosi portal NBC News. „Droga została zablokowana i nie wiadomo, kiedy wagony zostaną usunięte, a ruch znów stanie się płynny”.

Departament podkreśla, że wydarzenie nastąpiło o godzinie 07:00 rano, nikt nie został ranny, gdy wagony zostały zaparkowane i wolne w tym czasie.

Wichury były związane z układem niżowym, który pozostawił tysiące mieszkańców Teksasu bez prądu i stworzył dobre warunki dla uformowania dwóch tornad. Jedno z nich, które uderzyło w północno-wschodnią część stanu, jest odpowiedzialne za uszkodzenie około 50 domów w gminie Lindale. Nikt nie odniósł obrażeń, ale burmistrz miasta ogłosił klęskę.

14.12.2015 02:33