Howletts Wild Animal Park w Wielkiej Brytanii świętuje nowy, mały, dość duży dodatek do swojej rodziny. Oszałamiający materiał filmowy zdobyty przez The Telegraph przedstawia matkę – czarnego nosorożca o imieniu Damara, która 1. października urodziła potomka. Dziecko nie otrzymało jeszcze nazwy.

„Jego przybycie na świat oznacza nadzieję na przyszłość dla tych krytycznie zagrożonych gatunków” – powiedział Neil Spooner, dyrektor zwierząt w Howletts. „Narodziny odbyły się bez komplikacji zarówno dla mamy, jak i jej małego”.

Rzecznik Fundacji Aspinall, która jest właścicielem parku zwierząt, powiedział Daily Mail, że „mały nosorożec czuje się bardzo dobrze”.

„Mimo, że dla młodego nosorożca przygoda dopiero się rozpoczyna, przebywa bardzo blisko swojej mamy, która go chroni i obchodzi z nim ostrożnie” – powiedział rzecznik.

WWF wymienia obecnie czarne nosorożce za gatunek „krytycznie zagrożony”. Są one często zabijane dla pozyskania rogów, które mają wiele zastosowań leczniczych w Chinach, Tajwanie, Hong Kongu i Singapurze – podaje National Geographic.

To pierwszy potomek Damary. I rzeczywiście trzeba przyznać, że matka i dziecko wyglądają całkiem dobrze i do siebie pasują.

22.10.2015 02:29