Pozrywane dachówki, uszkodzone budynki i samochody, połamane drzewa, porozrzucane śmieci – to tylko niektóre efekty małego, ale niezwykle rzadkiego tornada, które w poniedziałkowe popołudnie przetoczyło się przez Northampton – donosi rt.com.

Tornado zostało sfilmowane przez mieszkańca Jamesa Deana, który był w pracy w Duston, gdy burza zaczęła się rozwijać około godz. 12:30 czasu lokalnego. Inna mieszkanka, Charlie Lambert powiedziała Northampton Chronicle, że lejek poprzewracał rynny i uniósł śmieci do góry.

„Zadzwonił do mnie, aby powiedzieć mi, że właśnie widział tornado, ale ja mu nie wierzyłam. Ale potem przesłał mi materiał filmowy i wyglądało to dość groźnie” – powiedziała Lambert. „Dodał, że widział, jak tornado unosi do góry śmieci, a kilka budynków w regionie doznało niewielkich uszkodzeń.

„Nigdy nie widziałam czegoś podobnego. Powiedział, że to również było bardzo głośne i myślał, że nastąpi eksplozja” – podkreśliła.

Obraz radaru z Northampton brytyjskiego biura prognoz Met Office pokazuje intensywne opady, które pojawiło się wczesnym popołudniem w pobliżu Northampton, kiedy zaobserwowano tornado.

Wielu mieszkańców doniosło o połamanych drzewach, uszkodzonych dachów oraz zniszczonych samochodach.

15.09.2015 02.36