Otrzymaliśmy e-mail od naszego czytelnika z Powidza, który informuje o potężnej nawałnicy, która przetoczyła się około 16:30 w okolicach Jeziora Powidzkiego. „Na moich oczach przewróciła się łódź z mężczyzną. To było coś strasznego” – pisał.

Nawałnica przeszła nad Powidzem między 16 a 17. Towarzyszył jej spektakularny wał chmurowy, będący zapowiedzią bardzo silnego, szkwałowego wiatru.

Niestety, do brzegu nie zdążył dobić mężczyzna, którego silna burza zaskoczyła na środku Jeziora Powidzkiego. „To wszystko działo się bardzo szybko. Jeszcze 30 minut wcześniej prażyliśmy się w Słońcu i było gorąco. Nagle od zachodu niego pociemniało, zerwał się bardzo silny wiatr. Mężczyzna, który pływał łódką na jeziorze nie mógł zawrócić. Łódka przewróciła się. Nie wiadomo, co się stało z pasażerem” – poinformował nas e-mailem Tomasz Kozłowski, świadek zdarzenia.

Burze na jeziorach i morzach są bardzo niebezpieczne. W 2007 roku biały szkwał, który przechodził przez Mazury, przewrócił 40 łodzi, utonęło 12 osób.

Potężne burze przechodzą dziś przez Polskę. Aktualnie nawałnica przemieszcza się przez Mazowsze i dociera do Warszawy. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

19.07.2015 19:28