Fot. weather.com

Patrząc na powyższe zdjęcie, można odnieść wrażenie, że nad ląd nadciąga katastrofalna fala tsunami. Jednak w ostatnią niedzielę mieszkańcy, jak i turyści przebywający wzdłuż wybrzeża New Jersey wcale nie musieli uciekać daleko w głąb lądu.

Jak informuje portal weather.com to nie była żadna fala tsunami tylko zupełnie nieszkodliwa mgła, która czaiła się w pobliżu wybrzeża miasta Borough w amerykańskim stanie New Jersey.

Narodowy Serwis Pogodowy w Mount Holly w New Jersey wyjaśnia, że mgła adwekcyjna powstaje, gdy ciepłe powietrze skrapla się nad zimnym zbiornikiem wodnym. Podczas gdy na lądzie temperatura przekracza 30 stopni, woda ma nie więcej niż 15 stopni Celsjusza.

Meteorolodzy twierdzą, że mgła, która otulała południowe i środkowe wybrzeże New Jersey, była doskonale widoczna na zdjęciach satelitarnych.

Mgły brzegowe zapewniają fascynujący widok z ziemi. Tego typu zjawiska są zupełnie nieszkodliwe dla wypoczywających nad morzem; mogą jedynie stanowić poważne utrudnienie dla rybaków i żeglarzy, gdyż skutecznie ograniczają widzialność.

03.06.2015 02.46