Na pacyficznym wybrzeżu Meksyku uderzyła ogromna fala. Z tego powodu poważne zniszczenia odnotowano w stanach: Chiapas, Oaxaca, Guerrero, Colima, Jalisco, Nayarit i Michoacan – podaje Publimetro.

Według ratowników trzy osoby zginęły – po jednej w Guerrero, Colima i w Michoacan. Nieznany jest los dwóch innych osób – informuje CNNMexico.

W tym samym dniu do poważnego incydentu doszło w stolicy meksykańskiego stanu Durango. Jednen z żołnierzy wzbił się w powietrze podczas uroczystej ceremonii z okazji Święta Pracy. Trzydziestoletni Olmedo Maximiliano Ramirez próbował utrzymać flagę, gdy nagle zerwał się wiatr i uniósł się na wysokość 14 metrów, po czym spadł, doznając lekkiego urazu głowy i złamania nogi.

Władze stanu Guerrero, gdzie zniszczenia były największe, ogłosiły stan klęski żywiołowej w czterech z dziesięciu poszkodowanych gmin. Według Departamentu Stanu Ochrony Cywilnej, fala uszkodziła bądź zniszczyła 535 domów i 247 budynków na plaży. W turystycznej miejscowości Acapulco poważne ucierpiały hotele.

06.05.2015 15.11