W ciągu najbliższych trzech dni pogoda na obszarze naszego kraju będzie bardzo dynamiczna. To efekt przemieszczających się z zachodu na wschód głębokich układów niskiego ciśnienia, które przyniosą opady i bardzo silny wiatr. Najmocniej powieje w piątek na północy, gdzie porywy osiągną 80 km/h, a na wybrzeżu nawet 100 km/h.
Sobota mokra i wietrzna
W piątek z północnego-zachodu na południowy-wschód naszego kraju będzie przemieszczał się chłodny front z opadami, przeważnie deszczu, a na Podkarpaciu oraz lokalnie w rejonach podgórskich Tatr deszcz ze śniegiem, wysoko w górach śnieg.
W sobotę na przeważającym obszarze naszego kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami, miejscami także rozpogodzeniami. W północnej i wschodniej części Polski wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Wieczorem nad zachodnie i południowo-zachodnie dzielnice kraju znad Niemiec nasunie się kolejny front z opadami mieszanymi – okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym.
W niedzielę śnieg z deszczem i śnieg
Nocą z soboty na niedzielę przez Polskę wędrować będzie strefa chmur z opadami deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Zdecydowanie najmocniej popada w regionach południowych, gdzie może spaść do 5-7 cm białego puchu, głownie w rejonach podgórskich.
W ciągu dnia strefa opadów ciągłych związana z frontem odsunie się nad Ukrainę, pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia, mimo wszystko wciąż występować będą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o charakterze przelotnym. Bardzo mocno będzie padać zwłaszcza na krańcach południowych Polski.
Temperatury dodatnie
Sobota ma być cieplejsza od niedzieli. 3 stycznia słupki rtęci pokażą od 2-3 stopni w Małopolsce i Podkarpaciu, ok. 4 stopni w głębi kraju do 5-6 stopni na wybrzeżu, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce oraz na Dolnym Śląsku.
W niedzielę słupki rtęci wskażą od 0-1 st. C na wschodzie oraz w Małopolsce i na Śląsku, 2-3 stopnie w Polsce środkowej do 4-5 stopni na zachodzie oraz wybrzeżu.
Wiatr już w piątek będzie wzrastał do dość silnego, w porywach na północy osiągnie 80 km/h, a nad samym morzem 100 km/h. W niedzielę ponownie najmocniej powieje na północy i wschodzie, do 70 km/h, zaś w niedzielę do 65 km/h. Początkowo będzie wiać z zachodu, w niedzielę zacznie skręcać na kierunki połnocno-zachodnie i północne.

01.01.2015 16.26