Niespełna tydzień po tym, jak dwa zapadliska powstały w okolicach miasta Pasco County na Florydzie, kilka przecznic dalej w sobotę uformowała się nowa depresja, która pochłonęła część samochodu – informuje agencja Associated Press.

My Fox Tampa Bay donosi, że otwór, który liczy sześć metrów głębokości i 10 metrów szerokości, pojawił się w okolicach domu na ulicy Holiday na Florydzie.

„Mój samochód … boczne opony od strony pasażera były w otworze, a rama już się ledwo trzymała” – powiedział Nicole Timpe dla My Fox Tampa Bay. „Byłem naprawdę przerażony i myślałem, że mój samochód zaraz do niego wpadnie” – dodał.

Dwa otwory powstały w ubiegłym tygodniu kilka metrów od głównej drogi Florydy – podaje AP. Pierwsze zapadlisko, które rozwinęło się w poniedziałek, liczyło 10 metrów szerokości wzrosła i 10 metrów głębokości, ostatecznie pochłonął czarny sedan. We wtorek w pobliżu pierwszego otworu powstał kolejny. Na razie naukowcy nie potrafią powiedzieć, czy trzy zapadliska są ze sobą jakość powiązane.

„Na razie trudno stwierdzić, co jest przyczyną tych zapadlisk” – powiedział jeden z geologów, który przybył do miasta badać tajemnicze dziury.

Mimo pojawienia się trzeciego otworu władze nie wezwały mieszkancow do ewakuacji – dodaje AP.

16.11.2014 22.28