Brudny stos śniegu w Winnipeg w Kanadzie

Mieszkańcy Winnipeg w Kanadzie – mimo panujących tam wysokich temperatur – w tym roku mają przyjemność podziwiać śnieg przez cały rok. Wyjątkowo mroźny i śnieżny ostatni sezon zimowy sprawił, że stos brudnego, lodowatego śniegu, osiągającego nawet 18 metrów wysokości, nie chce się roztopić, mimo, że ostatnie dni okazały się bardzo ciepłe.
Winna śnieżna zima i chłodna wiosna
Jim Berezowsky, kierownik utrzymania ulic w mieście powiedział, że przyczyną niezwykłego spiętrzenia góry śniegu była wyjątkowo ostra, śnieżna zima. Co gorsza, chłodna wiosna i lato nie pozwoliły na zbyt szybkie topnienie gruby białego puchu.
Teraz, mieszkańcy jednego z najpiękniejszych miast w Kanadzie obawiają się, że wyjątkowo nieprzyjazna dla oka góra śniegu nie roztopi się do końca roku. „Mamy nadzieję, że będziemy mieć trochę deszczu i wysokie temperatury w najbliższym czasie, w przeciwnym wypadku śnieg utrzyma się aż do najbliższej zimy” – podkreśla Berezowsky.
„Aby ułatwić topnienie śniegu, zaangażowaliśmy spycharki do rozgarniania śniegu” – dodał.
Lokalni mieszkańcy oburzeni
„Prawdopodobnie pięć razy w ciągu ostatnich 10 lat śnieg topniał wyjątkowo szybko. W tym roku jest go wyjątkowo dużo, chyba najwięcej w historii” – oznajmiał Berezowsky. Zwykle pracownicy miasta poświęcają sierpień na sprzątanie śmieci i przygotowanie terenów składowisk dla śniegu i mrozu. Zwykle na Winnipeg każdego roku spada nie więcej niż 45 cm białego puchu, w tym roku było go prawie trzykrotnie więcej – wynika z raportu opublikowanego przez Globe and Mail.
Mieszkance, którzy mieszkają w pobliżu składowania (miejsc, gdzie wywożony jest śnieg z miasta) nie ukrywają swojego oburzenia z zaistniałej sytuacji. „Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Zawsze przejeżdżałem tamtędy rowerem, to były piękne okolice. Teraz ta góra czarnego, silnie zanieczyszczonego śniegu wręcz odstrasza.
Aby sprostać zadaniu załogi postanowiły wdrożyć urządzenia do rozbijania śniegu. Władze obiecują, że zrobią, co mogą, by góra zniknęła, zanim przyjdzie kolejna zima.

17.08.2014 12.38