Jeżeli spędzasz Sylwestra w górach czy nad morzem, to z jaką pogodą powitasz Nowy Rok? My już znamy odpowiedź na to pytanie więc dowiedz się i ty.
Pogoda nad morzem – sporo chmur
Wszystko wskazuje na to, że jutrzejszy dzień na wybrzeżu przyniesie co prawda przejaśnienia i rozpogodzenia, lecz gdy wybije północ prawdopodobnie niebo szczelnie zakryją chmury, ale co najważniejsze, nie spodziewamy się żadnych opadów. W dzień słupki rtęci zatrzymają się na poziomie 2-3 stopni C, z kolei w nocy minimalnie od -1 do 0 stopni C. W pierwszy dzień nowego roku jest szansa na większe przejaśnienia, ale to dopiero po ustąpieniu porannych mgieł i zamgleń, a temperatura nie zmieni się i będzie około 3-4 stopni.
Dalsza część tygodnia nie zapowiada się na wybrzeżu najlepiej – od czwartku chmury będą dominować nad rozpogodzeniami, ale temperatura nieco wzrośnie i w ciągu dnia wyniesie od 5 do 8 stopni C, a nocami będziemy mieć 3-4 stopnie, więc mróz nie będzie dokuczał.
Pogoda w górach – trochę chmur, trochę słońca
Sylwester najlepszą pogodę przyniesie na zachodzie Sudetów oraz miejscami w Tatrach i Podkarpaciu, gdzie na chwile wyjrzy słońce. Generalnie jednak dominować będą chmury, na szczęście padać nie powinno. W Zakopanem we wtorek zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami i chłodno – 2 stopnie. Nowy Rok również i tam powitamy chmurami, ale noc będzie mroźna, termometry wskażą -4 stopni C, a w dzień znów spodziewamy się 2 stopni powyżej zera. Druga połowa tygodnia w górach przyniesie mało zimową pogodę – spodziewamy się wzrostu temperatury – na szczytach słupki rtęci mają sięgnąć 0-2 stopni C, a na Podhalu 5-6 stopni. Śnieg popada jedynie wysoko w górach. Warunki narciarskie będą w tym tygodniu trudne, jedynie na sztucznie naśnieżanych trasach sytuacja będzie nieco lepsza.
Co będzie się działo w centrum?
Jeśli nowy rok powitasz w domu bądź na prywatkach, to największe szanse na rozpogodzenia mają mieszkańcy Polski południowej i zachodniej. Zarówno w Sylwestra, jak i o północy oraz w Nowy Rok spodziewamy się sporo pogodnego nieba i mimo, że w dzień od 3 do 6 stopni C, poranek może przynieść niższe temperatury, miejscami w rejonach podgórskich Sudetów, Ziemi Lubuskiej i Małopolski do -3/-5 stopni C. W centrum będzie przeważnie pochmurno.

30.12.2013 12:28