Przed nami kolejny, długi listopadowy weekend. Korzystając z kilku wolnych dni, większość z nas zapewne będzie chciała wyjechać z domu w odwiedziny do rodziny bądź znajomych. Sprawdźmy, czy pogoda będzie sprzyjać weekendowym wypadom poza miasto.
Deszczowa sobota
W sobotę przez nasz kraj wędrował będziemy w zasięgu zatoki niżowej w przemieszczającym się z zachodu na wschód chłodnym frontem atmosferycznym. To oznacza, że dzień zapowiada się pochmurno, chociaż przez większą część dnia na wschodzie i w Małopolsce, a po południu na zachodzie i wybrzeżu zaczną pojawiać się przejaśnienia. Do godzin południowych padać będzie na Warmii, Pomorzu, na Kujawach, w Wielkopolsce, na Śląsku oraz w centrum. Po południu deszcze o charakterze umiarkowanym rozciągać się będą od Podlasia przez Mazowsze po Górny Śląsk i Małopolskę. Temperatury zróżnicowane – na zachodzie oraz na wybrzeżu po przejściu frontu 9-11 stopni C, ale w centrum zobaczymy na termometrach 12-13 stopni, a na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, w Górach Świętokrzyskich i południu Mazowsza nawet 15-16 stopni C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.
Niedziela chłodniejsza
W niedzielę nad zachodnie dzielnice naszego kraju dotrze kolejny niż i front, które na wybrzeżu, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku przyniosą opady deszczu. Padać będzie też na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, w pierwszej części dnia jeszcze mocno, ale im bliżej godzin popołudniowych, tym opady staną się słabsze. Z zachodu napłynie chłodniejsze powietrze pochodzenia polarnomorskiego, stąd też na Pomorzu Zachodnim prognozujemy 7 st. C, na Warmii, Mazurach, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie oraz na Ziemi Lubuskiej 8-9 stopni C, a najwyższych temperatur spodziewamy się tam, gdzie pojawią się rozpogodzenia, czyli w głębi kraju – do 10-11 stopni C. Wiatr na wschodzie słaby, na zachodzie umiarkowany. Uwaga, o poranku możliwe silne zamglenia i mgły!
Poniedziałek zimny
Narodowe Święto Niepodległości, które wypadnie w tym roku w poniedziałek, nie zapowiada się najgorzej, gdyż w naszym kierunku rozbuduje się klin wyżu znad Portugalii. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami, głównie na wschodzie, południu oraz w centrum mogą pojawiać się przelotne słabe opady deszczu, których nie powinno być za wiele. Zimno, od 6-7 stopni na południu oraz na Suwalszczyźnie do 9 st. C na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni, na zachodzie skręcający na południowo-zachodni.

07.11.2013 12:29