Znowu będzie sypać; fot. http://www.gk24.pl

Znowu będzie sypać; fot. http://www.gk24.pl


Intensywne opady śniegu oraz stale obniżająca się temperatura powodująca silne oblodzenia – tak wygląda aktualna rzeczywistość dróg naszego kraju. Sprawdźmy najnowszy raport pogodowy i jak długo potrwają opady?
Fatalne warunki do jazdy w centrum i na zachodzie
Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad najgorsze warunki do jazdy panują na obszarze województw: łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Przez cały dzień przechodziły tam intensywne opady śniegu, w wielu regionach przy ujemnej temperaturze. Śnieżyce utworzyły kolejną, kilkucentymetrową warstwę białego puchu. Dla podróżujących drogami Polski zachodniej oraz środkowej poważnym utrudnieniem może być zalegające na nich błoto pośniegowe oraz cienka warstwa lodu. Większych utrudnień być nie powinno – zapewnia GDDKiA.
Na południu deszcz przechodzi w śnieg
Temperatura zgodnie z prognozami szybko spada na południu naszego kraju. Aktualnie mokry śnieg, o grubych płatach, pada w województwach: śląskim i małopolskim, na Podkarpaciu jest to przeważnie mokry śnieg oraz deszcz, choć i tam za moment ochłodzi się na tyle, że będzie to już sam śnieg. Gdzieniegdzie sypie tak intensywnie, że widzialność została ograniczona poniżej 200 metrów. Policja apeluje, by dostosować prędkość do warunków panujących na drogach.
Uwaga na śnieżyce
W ciągu najbliższych godzin potężne śnieżyce przejdą przez Małopolskę, Podkarpacie i południe Górnego Śląska. Umiarkowanie posypie także w Górach Świętokrzyskich oraz w centrum. Silny wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne. Na północy oraz na zachodzie padać ma coraz słabiej, ale temperatura za to będzie szybko spadać i poranek ma być bardzo zimny!

21.03.2013 22:22